TEKTURA TWARDA introligatorska 

 

 

Tektura introligatorska - zastosowanie, gdzie używamy?

Gdzie można spotkać się w życiu codziennym z użyciem tektury introligatorskiej? 

 

Wysokiej jakości tektura introligatorska, ma wiele zastosowań. Często jest używana jako okładki książek, ze względu na to, że jest to tektura twarda i sztywna co zapewnia trwałość wykonanym jej okładką.

Kolejnym istotnym zastosowaniem dla tektury introligatorskiej jest produkcja kalendarzy. Dzięki płaskiej powierzchni znajduję zastosowanie również np przy wymiennych workach na odkurzacze (kryzy do worków odkurzaczy).

Artykuły szkolne i biurowe takie jak segregatory oraz teczki również wymagają użycia tektury twardej oraz wytrzymałej, więc i tu tektura introligatorska się sprawdzi.

 

 

Inne produkty do których można użyć tego wyrobu to:

  • gry planszowe gdzie pełni funkcję planszy
  • obrazy, gdzie pełni funkcję spodu obrazu
  • opakowanie nie wymagające nadruku

 

Jak widzisz tektura ma istotne znaczenie w życiu codziennym, i jest składową produktów które znajdują się w większości gospodarstw domowych. 

"Introligatorstwo – rodzaj rzemiosła lub dział przemysłu poligraficznego zajmujący się oprawianiem druków, czyli wykańczaniem materiałów schodzących z maszyny drukarskiej."

 

Na zdjęciu - maszyna PAMA do produkcji tektury twardej o dużych gramaturach. 

 

Tektura twarda często jest  również używana jako przekładki produktów, ponieważ to idealne zabezpieczenie towaru. Dzięki swojej wytrzymałości nie jest podatna na uszkodzenia co jest ważną cechą przekładki towaru.

Produkujemy tekture w dużych gramaturach oraz rozmiarach dopasowanych do potrzeb klienta. Nasz tektura jest wytrzymała, a odpowiedni dział kontroli dba o najwyższą jakość produktu.

Fabryka tektury w Tarnówce posiada odpowiednią maszynę PAMA do produkcji twardej tektury. Prowadzimy sprzedaż na terenie całego kraju oraz poza granicami.

 

Jak wygląda tektura introligatorska?

Tekturę introligatorską charakteryzuje płaska powierzchnia oraz szary kolor. Jest również gruba i sztywna ze względu na swoją dużą gramaturę.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć tektury introligatorskiej wytworzonej w naszej fabryce. Tak wygląda produkt który jeszcze nie został przetworzony 

Jak produkujemy tekturę introligatorską?

Jako producent tektury do jej wytworzenia używamy papieru makulaturowego. Jego jakość ma wysoki wpływ na produkt końcowy, dlatego już na tym etapie trzeba zadbać o wybór odpowiedniego surowca.

Produkcja tektury w naszym zakładzie to zaawansowany proces w którym uczestniczą ludzie i maszyny napędzane głównie prądem z naszej własnej elektrowni wodnej która zaspokaja niemal całe zapotrzebowanie na energię elektryczną. 

 

Recykling i ekologia - fabryka tektury

Nasza fabryka prowadzi własny skup makulatury, dzięki temu aktywnie wspieramy recykling w naszym rejonie. Mając na uwadze dobrostan otaczającego nas środowiska w fabryce wprowadziliśmy szereg ekologicznych rozwiązań takich jak własna elektrownia wodna czy bezpieczna przepławka dla ryb. Bo tektura którą produkujemy może znieść wiele, ale natura niekoniecznie..

 

Fabryka tektury oraz papieru 

Zobacz film!

 

Zobacz na filmie jak wygląda fabryka tektury w Tarnówce, i sam zobacz jak wytwarzamy tekturę oraz papier makulaturowy!